تبلیغات
Topnotch - آشنایی با امتحانات و مدارک دانشگاه کمبریج انگلستان
Topnotch
آموزش زبان انگلیسی آمریکایی

معرفی امتحانات ومدارک دانشگاه کمبریج انگلستان


مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش می باشد و تا سال 2006 به عنوان تنهانماینده دانشگاه کمبریج انگلستان در ایران با کدIR088 برگزارکننده  امتحانات دانشگاه کمبریج (ALTE) در مقاطع مختلف بوده است.

آشنایی با آزمونهای دانشگاه کمبریج انگلستان:
 همه ساله بیش از یک میلیون نفر در جهان در آزمونهای مختلف دانشگاه کمبریج شرکت میکنند.این آزمونها در سرتاسر دنیا معروفیت دارند و مدارکی که توسط آن دانشگاه صادر میشوند در سطح بین المللی از طرف مؤسسات آموزشی به عنوان مدارک معتبر مهارتهای زبانی به رسمیت شناخته می شوند .

مدرک(KET  (Key English Test :
    این مدرک و آزمون در سطح A2 در طبقه بندی ALTE  قرار دارد و اولین آزمون از سری آزمونهای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد . KET  برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آنها در سطح مقدماتی و حداقل مهارت زبانی لازم برای سفر به یک کشور خارجی است . شرکت کنندگان باید بتوانند نکات و مفاهیم اصلی متون ساده را دریابند و در موقعیتهای عادی ارتباط برقرار کنند .

مدرک (PET   (Preliminary English Test :
    این مدرک و آزمون در سطح B1  در طبقه بندیALTE   قرار دارد و دومین آزمون از سری آزمونهای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد . PET  برای افرادی طراحی شده است که دانش انگلیسی آنها برای انجام فعالیتهای اجتماعی روزمره مانند کار و تحصیل مناسب می باشد . این آزمون نشان دهنده توانایی فرد در رویارویی با موقعیت های نسبتاً ساده ، خواندن کتب درسی  و مقالات ابتدایی و نوشتن متونی مانند نامه های شخصی و .... می باشد . شرکت کنندگان باید دامنه وسیعی از واژگان را بدانند و بتوانند زبان را به صورت مناسب در موقعیت های گوناگون به کار گیرند .

مدرک FCE (First Certificate in English) :
     این مدرک و آزمون در سطح B2 در طبقه بندیALTE   قرار دارد و سومین آزمون از سری آزمونهای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج می باشد . FCE  برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنها برای بسیاری از اهداف روزمره ( مانند تجارت و تحصیل ) مناسب است . کسانی در این آزمون موفق می شوند که به دامنه وسیعی از واژگان تسلط داشته  ، بتوانند در گفتگوها شرکت کرده و ساختارهای مناسب زبان را در موقعیت های مختلف بکار گیرند . FCE نشانگر سطح میانی Intermediate در زبان انگلیسی بوده و دارنده گواهینامه آن می تواند از آن برای ورود به بسیاری از دانشگاهها و مؤسسات استفاده نماید . از آنجا که این آزمون بر اساس شرایط واقعی زبانی تدوین شده است ، گواهینامه آن برای تحصیل یا کار مفید است . 

مدرک (CAE (Certificate in Advanced English : 
        این مدرک و آزمون برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنها برای بیشتر اهداف مانند تحصیل و تجارت مناسب است . موفقیت در این آزمون نشان دهنده توانایی استفاده موثر از زبان انگلیسی در بسیاری از موقعیتهای اجتماعی و تخصصی می باشد . CAE  توسط دانشگاهها و مؤسسات تحصیلات عالی در بسیاری از کشورها به عنوان  مدرکی به حساب می آید که نمایانگر دانش و توانایی مناسب برای تحصیل در رشته

 هایی است که به زبان انگلیسی تدریس می شوند . تقریباً تمام دانشگاهها در انگلستان و بسیاری از مؤسسات و دانشگاهها در آمریکا، CAE  را به
رسمیت می شناسند . سئوالات بر اساس فعالیتهای شبه واقعی تدوین شده اند و نشان دهنده توانایی فرد در استفاده از زبان در تمام موقعیتهای
کاربردی می باشند . کسانی که در این آزمون موفق شوند قادر خواهند بود به راحتی در جلسات و بحثها شرکت کرده و به سهولت به گفتگو بپردازند . متون را بفهمند و بتوانند انواع متون از جمله نامه و گزارشهای تجاری را به راحتی بنویسند . این افراد به انواع صورتهای گفتاری و نوشتاری ، رسمی و غیر رسمی و چگونگی استفاده از آنها در موقعیتهای گوناکون تسلط کافی دارند .

 مدرک (CPE ( in English Certificate of  Proficiency :
      این مدرک و آزمون بالاترین مدرک از سری آزمونهای زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج برای افراد غیر انگلیسی زبان می باشد و برای افرادی طراحی شده است که توانایی زبانی آنان به سطح بسیار بالایی رسیده است و می توانند در همه موقعیت ها ، زبان را به درستی به کار گیرند . کسانیکه در این آزمون موفق شوند به سطحی از زبان رسیده اند که  دانش و توانایی آنها تقریباً با یک انگلیسی زبان تحصیلکرده برابر است . CPE   گواهی بسیار با ارزشی است برای  کسانیکه  می خواهند در خارج از کشور به کار یا تحصیل بپردازند و یا به حرفه های چون تجارت ، پزشکی و مهندسی روی آوردند ، گواهینامه CPE   توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در بسیاری از کشورها ، تمام دانشگاههای انگلستان و تعداد کثیری از دانشگاههای آمریکا پذیرفته  می شود .

مدرک (YLE (Yong Learners English - ویژه کودکان و نوجوانان :
   این آزمون در سه سطح Starters   ،  Movers  ،  Flyers  برگزار می گردد . بالاترین این سطوح Flyers در سطح  A2در طبقه بندی  ALTE  قرار دارد که تقریباً هم سطح با آزمون  KET  می باشد . سطوح Starters   و  Movers  در سطح A1 در چهار چوبLTE  A  قرار دارد . این آزمون هر چهار مهارت از چهار مهارتهای :  شنیداری ، گفتاری ، خواندن و نوشتن را شامل می گردد و تأکید آن بیشتر بر روی مهارتهای گفتاری و شنیداری است .

منبع: www.kishist.ir
طبقه بندی: آزمون های بین المللی، 
ارسال توسط majid
آرشیو مطالب
نظر سنجی
امتیاز شما به این وبلاگصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال