تبلیغات
Topnotch - 6 اشتباه بزرگ در یادگیری انگلیسی
Topnotch
آموزش زبان انگلیسی آمریکایی

1-تمركز بیش از حد بر روی گرامر

این یكی از بزرگترین و بدترین اشتباهات در یادگیری انگلیسی می باشد. دلیل آن هم این است كه گرامر زبان انگلیسی بسیار وسیع و پیچیده بوده و به یاد آوردن تمام قواعد برای استفاده زمان بر می باشد كه این زمان در حین نوشتن یا مكالمه موجود نمی باشد.گرامر انگلیسی باید از راه مكالمه و به صورت ناخودآگاه یادگیری شود. درضمن بسیاری از نكات گرامری موجود در كتاب ها كاربردی نداشته و زبان آموز با تمركز بیش از حد بر روی گرامر صرفا زمان خود را تلف كرده است.

2-اجبار برای صحبت كردن زودهنگام

یكی دیگر از موارد اشتباه، اجبار كردن یا مجبور بودن برای انگلیسی صحبت كردن می باشد. در برخی كلاس های آموزش زبان فرد مجبور است از همان ابتدا و بدون هیچ زمینه ای در زبان، انگلیسی صحبت كند كه همین باعث كندی و كمبود اعتماد به نفس می شود. بهتر است به خود زیاد فشار نیاورید و بیشتر تمركز خود را به گوش دادن اختصاص دهید و هرگاه آماده بودید صحبت كردن را آغاز كنید.

3-صرفا یادگیری انگلیسی رسمی كتاب ها

متاسفانه بیشتر زبان آموزان فقط از روی كتاب های رسمی، انگلیسی یاد می گیرند. مشكل این روش این بوده كه انگلیسی كه مردم استفاده می كنند با آنچه در كتاب ها تدریس می شود متفاوت بوده. مردم از اصطلاحات عامیانه، كلمات محاوره ای، ضرب المثل ها استفاده می كنند كه این موارد تمركز اغلب كتاب های زبان نمی باشد. اگر می خواهید بهتر انگلیسی را یاد بگیرید، برای انگلیسی عامیانه بیشتر اهمیت بدهید.

4- تلاش برای بی عیب و نقص بودن

بیشتر تمركز مدرسان انگلیسی و دانشجویان بر روی اشتباهات است. آنها می خواهند بی عیب و نقص باشند و مدرسان نیز مدام در حال اصلاح كردن اشتباهات هستند. برای زبان آموزان بهتر می باشد، حساسیت خود را كاهش داده و تمركز خود را بر روی ارائه ایده ها، دیدگاه ها و نظرات خود به انگلیسی قرار دهند. نگرانی در مورد اشتباهات بی مورد است زیرا حتی انگلیسی زبانان نیز هر روز ده ها بار اشتباه می كنند، همچنین با تمرین این اشتباهات روز به روز كمتر خواهد شد.

5-تكیه كردن تنها بر كلاس زبان

یك تفكر غلط بین دانشجویان این است كه مسولیت یادگیری زبان خود را كاملا بر دوش كلاس زبان و استادان خود گذاشته اند. آنها تصور می كنند كه موفقیت آنها در یادگری زبان به كلاس زبان و مطالبی كه آنجا می آموزند وابسته است. این تفكر اشتباه و خطرناك می باشد. اگر كسی بخواهد انگلیسی یاد بگیری باید مسئولیت یادگیری را بر عهده خودش بگذارد. باید هر روز خودش یاد بگیرد و مطلب بخواند و تمرین كند. یك مدرس خوب راه را آسان تر خواهد كرد ولی از مسولیت یادگیری زبان آموز چیزی كم نمی كند.

6-استفاده از دیكشنری های انگلیسی به فارسی

تنها فایده استفاده از دیكشنری های انگلیسی به فارسی برای كلمات بسیار دشوار كه مفهوم آنها را متوجه نشده اید و همچنین مترجمان می باشد. در غیر این صورت برای یادگیری روزانه و چك كردن معنی كلمات انگلیسی، هرگز از آن گونه دیكشنری ها استفاده نكنید. زیرا انگلیسی و زبان های دیگر با فارسی متفاوت بوده و صرفا هر كلمه در انگلیسی با كلمه ای در فارسی برابر نمی باشد.

منبع: سرزمین زبان
طبقه بندی: مطالب خواندنی، 
ارسال توسط majid
آرشیو مطالب
نظر سنجی
امتیاز شما به این وبلاگصفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

خرید شارژ

خرید فیلم

خرید سریال